قوانین و مقررات شیرینیا | سفارش آنلاین کیک و شیرینی خانگی
قوانین و مقررات شیرینیا

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی شیرینیا به دقت ملاحظه فرمایید.
شیرینیا اولین سایت سفارش آنلاین کیک و شیرینی خانگی است که با همکاری خانم‌های خانه‌دار و آقایان علاقه‌مند به تولید شیرینی خانگی که ساکن تهران هستند فعالیت می‌کند؛ به این صورت که خانم ها با آشپزی در منزل شیرینی و کیک را تهیه کرده و به آدرس مشتری ارسال می شود.
ورود کاربران به وب‏‌سایت شیرینیا هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری شیرینیا و سایر خدمات ارائه شده توسط شیرینیا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات شیرینیا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین شیرینیا از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های شیرینیا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شیرینیا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات شیرینیا اقدام کند.
همچنین از آنجا که شیرینیا یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید محصولات یا خدمات اقدام می‌کند.

 

تعریف فروشنده (آشپز) و شرایط و ضوابط فروش محصولات فروشندگان

* محصولات ارایه شده در وب‌سایت شیرینیا توسط بهترین سرآشپزان و تولیدکنندگان خانگی کیک و شیرینی تولید می‌گردد. فروشندگانی که با شیرینیا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط شیرینیا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
* روز کاری فاصله زمانی تحویل برای محصولات فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید محصولاتی فروشندگان، شروع پردازش سفارش حداکثر 1 روز پس از زمان سفارش‌گذاری در شیرینیا است.
* منظور از ۱ روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال محصولات از محل فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع محصولات تغییر یابد.
* در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی شده و شیرینیا تلاش خواهد کرد محصول/محصولات مورد نظر شما را ظرف زمان مورد نظر تامین کند، درصورت عدم تامین محصولات بعد از ۲۴ ساعت، اقلام در انتظار تامین سفارش شما بصورت سیستمی لغو خواهد شد.
* شیرینیادر کل شهر تهران سرویس دهی می‌کند. لذا ارسال سفارشات بنا به نحوه سفارش توسط هر فروشنده از طریق آژانس یا پیک صورت می‌پذیرد.
* شیرینیا صرفا به عنوان نماینده سرآشپزها و شیرینی‌پزهای تهران خدمات خود را ارائه می نماید.
* هنگامی که سرآشپزی سفارش کیک و شیرینی شما را دریافت کرد ممکن است با تلفن با شما تماس گرفته شود؛ در صورت عدم پاسخگویی، سفارش شما ممکن است رد شود.
* شیرینیا نماینده‌ای برای برقراری ارتباط بین مشتریان آنلاین و تولیدکنندگان کیک و شیرینی خانگی است و لذا مسئولیتی در قبال کیفیت محصولات تولیدی و نحوه‌ ارسال سفارش عهده دار نیست. با این وجود کارشناسان شیرینیا کیفیت و سلامت کلیه محصولات را قبل از قرار گرفتن روی سایت از هر لحاظ بررسی کرده و در صورت تایید، اجازه نمایش روی سایت را می‌دهند.
* جهت حفظ سلامت مشتریان گرامی در طول زمان، محصولات به صورت تصادفی توسط کارشناسان شیرینیا بررسی شده و همچنین کارشناسان شیرینیا به سلامتی سرآشپز و بهداشت منازل آنها از طریق بازدیدهای سرزده نظارت می‌کنند.
* جهت حفظ سلامتی مشتریان محترم، کلیه سرآشپزهای فعال در شیرینیا ملزم به دریافت کارت سلامت و بهداشت می‌باشند.
* شیرینیا این حق را برای خود محفوظ می دارد تا به صورت مستقل، در هر زمان و بنابر صلاحدید خود هر سفارش و یا نام کاربری را لغو نماید.
* هنگام ثبت هر سفارش، یک پیامک حاوی سفارش ثبت شده و کد آن برای شما فرستاده می شود. کد سفارش شما در موارد دیرکرد و یا عدم تحویل سفارش قابل استفاده می‌باشد.
* در مواردی که به بیش از یک سرآشپز سفارش ارسال شود، به ازای هر سرآشپز برای شما رسید آنلاین و پیامک به صورت جداگانه فرستاده خواهد شد.
* زمانی که یک سفارش ثبت و تایید می‌شود دیگر امکان لغو آن وجود نخواهد داشت. در مواقعی که نیاز است تغییراتی در سفارش صورت گیرد، لطفا با شماره پشتیبانی شیرینیا تماس حاصل فرمایید.
* زمان ذکر شده برای تحویل سفارش صرفا زمانی تقریبی بوده و این امکان وجود دارد تا تحت اثر شرایط خارج از کنترل سرآشپز این زمان افزایش یابد و یا حتی منجر به لغو سفارش گردد که در این صورت هزینه پرداختی شما مسترد خواهد شد.
* مسئولیت پرداخت آنلاین به عهده بانک مربوطه می‌باشد. در صورت بروز مشکل مبلغ پرداختی به حساب شما از طریق بانک مربوطه عودت داده خواهد شد.
* مسئولیت محتوای پروفایل و منوی کیک و شیرینی سرآشپزها و همچنین درستی و صحت اطلاعات نمایش داده شده و تطابق آن با آنچه که عرضه می‌شود بر عهده سرآشپز می‌باشد و شیرینیا هیچگونه مسئولیتی در قبال سوء استفاده‌ و آسیب‌های احتمالی آن بر عهده نمی‌گیرد.

 

ارتباطات الکترونیکی

* هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات شیرینیا استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به شیرینیا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که شیرینیا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
* همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
* مسئولیت وارد کردن اطلاعات اشتباه از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تماس، به عهده کاربر است. در صورت ارسال اطلاعات اشتباه و به موجب آن هر گونه وقفه و یا عدم تحویل سفارش، هزینه سفارش و ارسال غیر قابل بازگشت خواهد بود.
* در سایت امکان اضافه کردن چند آدرس در پروفایل شما قرار داده شده است و نیازی به ایجاد چند نام کاربری نمی‌باشد. لذا کاربر تنها امکان انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت، اکانت دوم حذف خواهد شد.
* جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد شیرینیا برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه شیرینیا را در پروفایل خود لغو کنند.
* توجه داشته باشید که شماره 30007290007887 تنها شماره‌ای است که شیرینیا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه شیرینیا را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.
* بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان شیرینیا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام شیرینیا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@shirinia.com اطلاع دهید.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

* شیرینیا به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
* شیرینیا متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت شیرینیا، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
* همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات شیرینیا، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط شیرینیا جزئی از اموال شیرینیا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار شیرینیا است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای شیرینیا محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط شیرینیا و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار شیرینیا است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت شیرینیا و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای شیرینیا محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات شیرینیا، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. شیرینیا محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
* تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.shirinia.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت شیرینیا هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر ازwww.shirinia.com  و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

* روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. شیرینیا به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
* اگر کاربر در حین سفارش در آدرسی که مشخص کرده است نباشد، سفارش به هیچ عنوان به جای دیگری که حضور دارد تحویل داده نمی شود و مسئولیت تمامی مشکلاتی که از این نظر پیش خواهد آمد بر عهده کاربر خواهد بود.
* کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت شیرینیا به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. شیرینیا همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد.
* در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
* شیرینیا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند عدم تولید محصول بدون اطلاع قبلی، برای شیرینیا محفوظ است.
* در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی محصولات موجود در سایت شیرینیا، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای شیرینیا محفوظ است. شیرینیا در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت شیرینیا می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.​
* کاربران باید هنگام سفارش محصولاتی مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، شیرینیا جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت محصولات باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
* کاربری هر مشتری شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، فروشگاه‌‌های اینترنتی مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لذا خریداران محترم می‌بایست با ارائه تصویر کارت ملی خود و خرید از طریق کارت بانکی متعلق به شخص خریدار که با هویت سفارش دهنده در تطابق می باشد، اقدام به ثبت سفارش نمایند. (لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.)
* با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند.
* از آنجا که شیرینیا یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، سفارش یک محصولات به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است، در صورت ثبت این مورد و یا سفارشاتی که با تعداد اقلام بالایی همراه هستند، لازم است پیش از ارسال، سفارش مشتریان ابتدا توسط شیرینیا بررسی و در صورت تایید، پردازش گردد. در این موارد پرداخت وجه و تسویه، قبل از ارسال محصولات الزامی است؛ درغیر اینصورت سفارشات با هماهنگی مشتری کنسل شده و در صورت واریز وجه، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری عودت داده خواهد شد.
* شیرینیا برای فروش عمده خود راهکار مختص به خود را در نظر گرفته است که می‌بایست خریداران عمده آن شرایط را به صورت تلفنی از مرکز پشتیبانی جویا شوند.
* تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد. مگر خریدارانی که به عنوان کافه، رستوران و هتل درحال فعالیت هستند.
* کاربر موظف است در زمان تحویل محصول خریداری شده، تعداد و نوع محصولات دریافتی را کنترل نماید و در صورت هر گونه مغایرت، در حضور راننده با شیرینیا تماس حاصل نماید.
* اضافه هزینه پیک در صورت لزوم حضوری دریافت می‌شود. اگر اضافه هزینه پیک بیش از 3000 تومان باشد به کاربر اطلاع داده خواهد شد.
* در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر محصولات یا تعداد محصولات وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
* در رابطه با سرویس تحویل فروشگاه اینترنتی شیرینیا، سفارش درب اصلی ساختمان (منتهی به خیابان) تحویل داده می‌شود.
* لازم به ذکر است افزودن محصولات به سبد خرید به معنی رزرو محصولات نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی محصولات یا قیمت، روی محصولاتی افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید خود را دریافت کنند و بدیهی است که شیرینیا هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به محصولاتی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

 

خسارت در هنگام حمل و نقل
شیرینیا همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر شهر تهران برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از موسسات حمل و نقل (آژآنس و پیک) معتبر بر اساس نوع محصول تولیدی به انتخاب فروشنده به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و شیرینیا تنها در صورت تایید موسسه حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 12 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش شیرینیا اطلاع داده شود و محصولاتی آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی موسسه حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش شیرینیا ارسال شود.

 

نظرات کاربران
هدف از ایجاد بخش نظرات در شیرینیا، اشتراک‌گذاری تجربه‌ خرید از فروشندگان و محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات شیرینیا با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند.
شیرینیا در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی شیرینیا درباره‌ محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

 

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

* فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
* نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول و فروشنده در استفاده عملی و تجربه‌ شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول و فروشنده خودداری کنید.
* نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول و فروشنده را در کنار هم بررسی کند.
* با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.
* جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
* با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
* کاربران ارسال‌کننده نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به فرونشده و دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
* قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.
* تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
* در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره قوت‌ها یا ضعف‌های محصول و فروشنده خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.
* با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
* تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول و فروشنده موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
* کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از شیرینیا را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.
* توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره محصولات و فروشندگان جدا خودداری کنید.
* بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
* لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تایید نظرات کاربران است.
* کامنت‌هایی که با عرف جامعه مغایر هستند مثل کامنت‌های محصولات جنسی تایید نخواهند شد.

 

محتوا
شیرینیا نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است شیرینیا تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط شیرینیا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد محصولات قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.
وب ‏‌سایت شیرینیا هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت شیرینیا تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

 

سیاست قیمت گذاری
سیاست قیمت‌‏گذاری در شیرینیا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف‌کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای محصولات در شیرینیا قیمت‏‌های خرده فروشی است که غالباً توسط تولید‏کننده، فروشندگان و بازار آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر محصولات بر اساس مدل و مشخصات و همچنین محصولات مشابه در بازار تعیین قیمت می‌‏شوند.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، شیرینیا نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی محصولات را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، شیرینیا موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که محصولاتی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روزرسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حمل محصولات بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

 

نمایندگی
شیرینیا درحال حاضر در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی شیرینیا اطلاع دهید.

 

قوه قهریه
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، شیرینیا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

شیرینیا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

 


تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
1398 - تمامی حقوق متعلق به شیرینیا می‌باشد.